Biedroneczki

Nasza grupa 3-latków nazywa się "Biedroneczki". Choć jeszcze niedawno łezka kręciła nam się w oku, kiedy musieliśmy rozstać się z rodzicami, to teraz pzrychodzimy uśmiechnięci, aby bawić się, tańczyć, rysować, malować i słuchać bajek podczas leżakowania. Codziennie podczas wspólnej zabawy poznajemy siebie nawzajem i otaczający nas świat, a nasze panie - tak jak mamusie w domu - przytulą, pocieszą i wiemy, że zawsze pomogą w każdej trudnej sytuacji.

Kiedy tylko świeci słonko, wychodzimy na przedszkolny plac zabaw, na którym czekają na nas piaskownice, drabinki i zjeżdżalnie. A wiosną czeka nas prawdziwa niespodzianka - majowy piknik w lesie!

Pomimo, że jesteśmy najmłodsi, chętnie uczestniczymy w przedszkolnych wydarzeniach. Zapraszamy rodziców na uroczystość pasowania na przedszkolaka, na jasełka, a babcie i dziadków na wspólną zabawę z okazji ich święta.

Jesteśmy też stałymi widzami w Teatrze Miniatura.


A oto hymn naszej grupy:


"Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie,

u motylka plamek kilka służy ku ozdobie.

La, la, la, la, la, la, la, la,

Biedronki tańczą w koło,

La, la, la, la, la, la, la, la

i bawią się wesoło"


Motylki

W "Tęczowym Przedszkolu" grupa 4-latków to Motylki - i tak jak te kolorowe owady jesteśmy radośni, ruchliwi i wszystkiego ciekawi. Bardzo lubimy spacery i wycieczki, a także zabawy badawcze i doświadczenia, podczas których uczymy się rozumieć otaczający nas świat.

Podczas zajęć chętnie malujemy, rysujemy, lepimy, wycinamy, manipulujemy klockami, guzikami, kasztanami..., wcielamy się w role lekarzy, policjantów, listonoszy, uczymy się nowych piosenek i wierszyków.

Jesteśmy pełni energii, dlatego nasze panie codziennie organizują nam wiele ciekawych zabaw ruchowych z muzyką, chustą animacyjną, szarfami. Codziennie też, jeśli tylko nie pada deszcz, spędzamy miło czas na zabawach w ogrodzie przedszkolnym.

Nasza sala jest duża i kolorowa, mamy do dyspozycji dużo zabawek, gier, układanek, puzzli. Kiedy jesteśmy zmęczeni, to odpoczywamy przy muzyce relaksacyjnej, a panie czytają nam książki z bajkami, opowiadaniami, wierszykami.

"Tęczowe Przedszkole" to nasz drugi dom, w którym bawimy się i uczymy, w którym czujemy się szczęśliwi i do którego przychodzimy z prawdziwą radością i fascynacją.


Żabki

To my - 5-latki, czyli przedszkolne Żabki - zawsze radosne, uśmiechnięte i ciekawe wszystkiego co nas otacza. Jesteśmy już prawie starszakami, więc lubimy rozmawiać z naszymi paniami na bardzo poważne tematy: o kosmosie, dinozaurach, królach, rycerzach, "wyprawiamy" się w przeszłość, aby poznać jak wyglądała Ziemia wiele milionów lat temu, a także sami fantazjujemy, jaki będzie świat za 100 lat. Najbardziej lubimy tworzyć różnorodne prace plastyczne z wykorzystaniem naszej "skrzyni skarbów".

Mamy dużo energii więc chętnie tańczymy, ćwiczymy i bawimy się na placu zabaw. Mamy wiele ciekawych pomysłów, a nasze panie pomagają nam je realizować. Zapraszają nas na niezwykłe wycieczki, np. do Muzeum Archeologicznego, do Centrum Nauki 'Eksperyment', na kaszubską wieś, do lasu, do parku...

Uczymy się też jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na placu zabaw, na ulicy, w kontaktach z nieznajomymi ludźmi i zwierzętami.

Już trzy lata chodzimy do Tęczowego Przedszkola, które jest naszym drugim domem, w którym mamy przyjaciół zarówno wśród rówieśników, jak i dorosłych, gdzie czujemy się bezpieczni i szczęśliwi.


Pszczółki

Jesteśmy przedszkolnymi starszakami, a nasza grupa to "Pszczółki".

To już ostatni nasz rok w "Tęczowym Przedszkolu", już za kilka miesięcy przywita nas szkoła, więc pracowicie przygotowujemy się do tego zdobywając takie umiejętności, które będą nam potrzebne do nauki pisania, czytania i liczenia. Uczestniczymy też w zajęciach integracyjnych w szkołach.

Bardzo ciekawi nas otaczający świat, więc panie pomagają nam go poznać i zrozumieć poprzez interesujące zabawy, eksperymenty i doświadczenia.

W przedszkolu uczymy się szanować siebie nawzajem, uczymy się tolerancji wobec inności naszych kolegów.

Nadal lubimy wykonywać prace plastyczne i konstrukcyjne i mamy dużo pomysłów jak wykorzystać guziki, gazety, kawałki materiałów, patyki, muszelki oraz inne skarby, które gromadzimy w naszej skrzyni.

Dużo czasu spędzamy na zabawach w ogrodzie przedszkolnym, w którym czekają nas drabinki, huśtawki i oczywiście koledzy z innych grup, z którymi lubimy się wspólnie bawić.


A oto hymn naszej grupy:


"Tę pszczółkę, którą tu widzicie zowią Mają,

wszyscy Maję znają i kochają.

Maja fruwa tu i tam,

świat swój pokazując nam!

Dziś spotka nas malutka, zwinna pszczółka Maja,

śmiała, sprytna, rezolutna Maja,

mała przyjaciółka Maja,

Maju, Maju, Maju,

Maju cóż zobaczymy dziś"